خرید سرور مجازی و اختصاصی

میزبانی وب

هاستینگ


هاست چیست؟

هاست (host) در اصطلاح به معنای میزبان می باشد ولی در زمینه ی سایت و اینترنت، عموما به معنای فضای اختصاص داده شده به وب سایت، هاست گفته می شود؛

همه ی فایل ها، عکس ها و … یک وب سایت روی هاست قرار می گیرد تا به صورت شبانه روزی از هر کجای جهان از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد.این فضا دقیقا مانند فضایی است که روی هارد دیسک کامپیوتر شما می باشد، با این تفاوت که فضا روی هارد دیسک های سرور قرار دارد و فایل هایی که توسط صاحب سایت روی هاست قرار می گیرد، از سراسر دنیا قابل دسترس هستند (البته امکان رمز گذاری نیز وجود دارد).

برای مدیریت هاست، یک کنترل پنل در اختیار صاحب سایت قرار می گیرد. این کنترل پنل یک آدرس اینترنتی، همراه با یک نام کاربری و رمز منحصر به فرد برای ورود به آن می باشد که شما میتوانید بدان وارد شده و فایل های خود را قرار بدهید و همچنین پایگاه های داده و یا اکانت های ایمیل ایجاد و مدیریت نمایید .

در اینجا به بخشی از انواع هاست میپردازیم :

هاست اشتراکی (لینوکس) : جهت میزبانی سایت هایی با بازدید متوسط مورد استفاده قرار میگیرد .

هاست پربازدید (لینوکس) : جهت میزبانی سایت هایی با بازدید بالا مورد استفاده قرار میگیرد .

هاست دانلود : این نوع هاست مخصوص ذخیره سازی اطلاعات و ارجاع لینک از آن به وب سایت اصلی می باشد در این نوع هاست شما امکان راه اندازی سایت را نخواهید داشت اما در صورتی که حجم اطلاعات شما زیاد باشد میتوانید از هاست دانلود جهت ذخیره سازی و سپس فراخوانی توسط هاست اشتراکی و یا پربازدید استفاده نمایید .

هاست ویندوز : برای میزبانی سایت هایی قابل استفاده می باشد که نیاز به کامپایلر زبان ASP و Dot Net هستند ، هاست ویندوز سایر قابلیت های هاست لینوکس را دارا می باشد اما معمولا برای سایت هایی که نیاز به زبان ASP ندارند به خاطر سرعت بالاتر پاسخ گویی لینوکس نسبت به ویندوز ، از هاست لینوکس استفاده می شود .

تفاوت هاست خارج با هاست ایران چیست ؟

همانطور که پیشتر گفته شد هاست فضای اختصاص داده شده به وب سایت است به همین منظور 2 نوع ذخیره سازی وجود دارد :

1- ذخیره سازی در سرور های خارج از ایران

2- ذخیره سازی در سرور های داخل ایران

ذخیره سازی در سرور های داخل ایران از مزیت های زیادی برخوردار است که میتوان به افزایش سرعت 5 برابری و همچنین امکان مشاهده وب سایت از اینترانت ملی اشاره کرد.