خرید سرور مجازی و اختصاصی

حذف یک کشور از لیست ثبت نام WHMCS

حذف یک کشور از لیست ثبت نام WHMCS


هنگامی که در سیستم دبلیو اچ ام سی اس (whmcs) کاربری بخواهد ثبت نام کند در یک مرحله می بایست مشخصات خود از جمله کشور را وارد نماید. اما گاهی ممکن است شما بخواهید تنها کشورهای مورد نظر شما امکان ثبت نام در سایت را داشته باشند یعنی مثلا معمولا هاستینگ های ایرانی اغلب تنها به کاربران ایرانی سرویس ارائه می نمایند و بنابراین مایلند تنها انتخاب کاربر برای ثبت نام کشور جمهوری اسلامی ایران باشد.

مثال دیگری که از این موضوع می توان زد این است که در کشور عزیزمان ایران کشوری به نام اسرائیل به رسمیت شناخته نمی شود و این در حالی است که در اسکریپت whmcs در هنگام ثبت نام اسم این رژیم هم به عنوان یک کشور قابل انتخاب درج شده است.

برای حذف یک کشور از لیست ثبت نام whmcs یا ویرایش نام یک کشور و یا حتی حذف تمامی کشورها جز کشور یا کشورهای مورد نظر شما می توانید از فولدری که سیستم whmcs را نصب کرده اید به فولدر includes بروید و فایل countries.php را به منظور ویرایش باز کنید.

در این فایل تمامی کشورها به شکل آرایه های پی اچ پی در خط های جداگانه لیست شده اند را مشاهده نمایید. در اینجا شما امکان این مساله را دارید که هر یک از کشورهای مورد نظر خود را حذف یا ویرایش کنید.

برای مثال با زدن دکمه ی جستجوی مرورگر (که در اغلب مرورگرها دکمه های ترکیبی Ctrl+F می باشد) نام کشور مورد نظر خود را جستجو کرده و نسبت به حذف خط آن یا ویرایش نام کشور اقدام کنید. برای مثال اگر قصد حذف نام اسرائیل از لیست کشورهایی که قابلیت ثبت نام در سایت شما را دارند می توانید عبارت زیر را یافته و از فایل حذف و تغییرات را اعمال نمایید.

 

“IL”=>”Israel”,

توجه داشته باشید که قبل از ویراش فایل از آن بک آپ تهیه کنید ضمن اینکه ممکن است در با بروز رسانی سیستم در آینده این فایل نیز مجددا بروز شود که می بایست مجددا این عملیات را انجام دهید.