خرید سرور مجازی و اختصاصی

ثابت کردن یک مطلب در صفحه ی نخست وردپرس

ثابت کردن یک مطلب در صفحه ی نخست وردپرس


اغلب کسانی که سایت خود را با استفاده از سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس یا سایر سیستم های مدیریت محتوا راه اندازی می کنند تمایل دارند صفحه ی نخست آنها ثابت باشد به این معنی که یک متن ثابت در هنگام ورود به سایت نمایش داده شود زیرا به این ترتیب سایت از حالت وبلاگی خارج می شود و بیشتر شکل وب سایت به خود می گیرد.

ثابت کردن یک مطلب در صفحه ی نخست وردپرس بسیار ساده است و تنها کافی است به قسمت ویرایش نوشته ای که تمایل دارید در صفحه ی پیش خوان این سیستم مدیریت محتوا بروید و در قسمت سمت چپ (در سیستم وردپرس فارسی) در بخش انتشار بر روی گزینه ی نمایانی کلیک کنید.

learning-006

در این بخش سه بخش وجود دارد که معمولا تیکت گزینه ی اول یعنی “عمومی” به طور خودکار زده شده است اما اگر وضعیت نمایانی مطلب شما بر روی این گزینه وجود نداشت تیک آنرا بزنید و سپس تیک چک باکس گزینه ی “” را بزنید. به این ترتیب زین پس مطلب مورد نظر به صورت ثابت در صفحه ای اول وب سایت شما به نمایش درخواهد آمد.

learning-007

اگر این تنظیم را برای بیش از یک مطلب انجام دهید مطالب به ترتیب اولویت زمانی در صفحه ی نخست منتشر خواهند شد.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید فقط یک مطلب در صفحه ی اول شما به نمایش در آید به جای قرار دادن یک مطلب در صفحه ی نخست یک برگه را برای نمایش در صفحه ی نخست تنظیم کنید که برای این کار پس از نوشتن مطلب مورد نظرتان در قسمت برگه ها از بخش تنظیمات به بخش خواندن بروید و در بخش “در برگه‌ی نخست نمایش داده شود” تیک گزینه ی “یک برگه یکتا (پایین برگزینید)” را انتخاب کنید. در بخش پایین تر از قسمت “برگه‌ی نخست:” صفحه ای که قبلا از طریق بخش برگه ها آماده کرده بودید را انتخاب کرده و روی دکمه ی ذخیره ی تغییرات کلیک نمایید.